fbpx
Načítání ...

Oprava / výměna kamery iPhone

Kamera v telefonu je bezesporu v dnešní době naprosto nepostradatelná věc. Kamery v telefonu využíváme od selfies až po platby přes QR. Apple klade důraz na kvalitu svých kamer a fotografie nebo videa z ní se bez problémů vyrovnají fotografiím z mnohem dražších fotoaparátů. Dnes je tedy iPhone fotoaparát pro mnoho uživatelů každodenním parťákem nejen na cesty a dovolené.

Pokud kamera nefunguje správně, kdy je nutná oprava nebo výměna?

V případě, že jsou fotky nebo video z vašeho Apple iPhone rozostřené nebo zakalené, obvykle stačí jen vyčistit čočky kamery, což je samozřejmě mnohem levnější než samotná výměna.

Není kamera jako kamera. U novějších přístrojů slouží přední kamera jako Face ID a je to jeden z hlavních faktoru zabezpečení Vašeho Apple. 

Co dělat, když Face ID přestane na iPhonu fungovat?

Před řešením závady „Face ID nefunguje“ je důležité pochopit, jak vlastně tato technologie funguje. Face ID se skládá z několika senzorů, které jsou umístěny zepředu telefonu, v takzvaném notchi.

Pokud se na notch podíváte pozorně, můžete zde kromě hlavního fotoaparátu najít ještě několik senzorů:

– infračervené osvětlení pro rozpoznávání objektů v noci nebo při nedostatečném okolním osvětlení

– infrakamera sčítá bodovou strukturu, vytváří obraz v infračerveném spektru a poté odesílá vytvořené informace do Secure Enclave

– bodový projektor promítá na obličej více než 30 tisíc bodů, což je zárukou přesného rozpoznání majitele iPhone spolehlivě a bez vzniklých chyb.

Systém vytváří 3D obraz, který následně pomocí skenování identifikuje vaši tvář. Zpočátku mohou být problémy s rozpoznáváním, pokud je třeba účes změněn nebo jsou zde jiné

faktory, nicméně díky inteligentním nástrojům se Face ID rychle přizpůsobí externím indikátorům a odemkne iPhone, i když si například necháte narůst vousy nebo si nasadíte

sluneční brýle či kšiltovku.

Nejčastější příčiny nefunkčnosti Face ID

 • Chyba software
 • Nesprávné nastavení Face ID
 • Nefunkční Face ID po kontaktu s kapalinou
 • Face ID na iPhone nefunguje po pádu
 • Nefunkční Face ID po výměně displeje

 

Závěr

Každý problém má své řešení a ať je příčina nefunkčnosti jakákoliv, naší technici si s tím hravě poradí.

Hlavní zásady při nefunkčnosti Face ID

 • nikdy nerozebírejte iPhone po kontaktu s kapalinou, nesušte fénem nebo ​v rýži,

nebo jinými “prověřenými” způsoby. Je nutné vždy vyhledat pomoc odborníků!

 • Pokud Face ID venku nefunguje – sundejte si klobouk, brýle nebo další doplňky, které mohou překážet v rozpoznávání Vašeho obličeje.

Objednat kurýra
  CzechEnglishPortuguese

  Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function WP_Optimize() in /data/web/virtuals/279754/virtual/www/wp-content/plugins/wp-optimize/cache/file-based-page-cache-functions.php:191 Stack trace: #0 [internal function]: wpo_cache('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /data/web/virtuals/279754/virtual/www/wp-includes/functions.php(5420): ob_end_flush() #2 /data/web/virtuals/279754/virtual/www/wp-includes/class-wp-hook.php(324): wp_ob_end_flush_all('') #3 /data/web/virtuals/279754/virtual/www/wp-includes/class-wp-hook.php(348): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #4 /data/web/virtuals/279754/virtual/www/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action(Array) #5 /data/web/virtuals/279754/virtual/www/wp-includes/load.php(1270): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /data/web/virtuals/279754/virtual/www/wp-content/plugins/wp-optimize/cache/file-based-page-cache-functions.php on line 191